Пластикові вікна з якісного ПВХ профілю мають дуже важливу гідність - їх легко доглядати. Якщо дотримуватись правил догляду, вони збережуть свої властивості набагато довше. Про те, що це за правила та як правильно мити вікна ПВХ і йтиметься у статті.
Отримати консультаціюДля підтримки вікна в ідеальному функціональному стані можна зібрати комплект коштів самостійно або купивши готовий у спеціалізованому магазині або офісі віконної компанії ВікнаЗатишку.
— Чистячий засіб для ПВХ профілю;
— Мастило для ущільнювачів;
— Мастило для фурнітури.
Як засіб для чищення ПВХ профілю може виступати рідкий очищувач (без розчинника) або меламінова губка.
Мастило для гумових ущільнювачів повинне захищати матеріал від пересихання і не вимиватися водою. Найчастіше для цих цілей підходять силіконові мастила на основі гліцерину.
Мастило для фурнітури має покращувати ковзання деталей та мінімізувати тертя. Крім того, мастило захищає від корозії. У побуті для змащування використовують олію для фурнітури або машинне масло.
Існують різні поради: як і чим найкраще мити Пластикові вікна та профіль ПВХ зокрема. Однак найтрадиційніший засіб - мильний розчин - у більшості випадків підходить для видалення побутового пилу та вуличного бруду.
Гладка поверхня пластикового профілю не має мікротріщин і рельєфності (на відміну від дерев'яних вікон), тому м'яка тканина, ганчірка або губка (домогосподарки, на 50% полегшують свою працю завдяки використанню ганчірок, до складу яких входить мікрофібра), змочена мильним розчином бруд.
Щоб відмити пластиковий профіль від бруду, залишеного маркером або іншими барвниками, ми рекомендуємо використовувати меламінову губку, змочену у воді і віджату. Губка чудово справляється з поверхневими забрудненнями.
Щоб відмити профіль від залишків монтажної піни можна використовувати спеціальний склад для очищення від монтажної піни або, дочекавшись поки піна висохне - видалити суху піну твердим предметом, що не залишає подряпин, наприклад дерев'яною лопаткою.
Якщо на профілі залишилися не відмивані сліди, які не вдалося стерти меламіновою губкою, то можна скористатися професійним засобом для видалення плям, що в'їлися (наприклад, COSMOFEN). До недоліків цього засобу для очищення слід зазначити, що його вплив руйнує поверхневий шар ПВХ і на цьому місці профіль у майбутньому, не маючи захисту, "притягуватиме" бруд інтенсивніше, ніж необроблені ділянки.
Не слід застосовувати дряпаючі мочалки, а також засоби для чищення, що містять абразивну крихту, кислоту, луг, розчинник або ацетон. Їхнє застосування руйнує поверхневу структуру ПВХ профілю.
У профілі для відведення вологи, що накопичується, фрезеруються спеціальні канали. Побачити їх можна зовні рами - на зовнішній, вуличній стороні вікна і всередині рами.
Разом з вологою в отвори потрапляють частки пилу та бруду. Якщо вчасно не видалити бруд із дренажних отворів пластикового профілю, це може призвести до псування вікна та виходу його з ладу.
Ми настійно рекомендуємо інспектувати вікна на наявність бруду у водовідвідному каналі та усувати засмічення за будь-яких проявів..
При миття вікна, слід здійснювати чистку та змащення ущільнювальної гуми, розташованої по периметру рами та стулки. Якщо не стежити за станом стрічок, то вже через 2-3 роки вони втратять еластичність і стануть крихкими.
Після того, як ви видалили з ущільнювача бруд і пил, нанесіть на нього трохи силіконового мастила (можна використовувати засоби на основі гліцерину), розподіліть чистою ганчіркою по поверхні і розітріть.
Мастило ущільнювачів достатньо виконувати двічі на рік. Такий догляд за ущільнювачем дозволить зберегти еластичність гуми. Ви будете винагороджені надійнішим захистом від опадів та протягів.
Склопакети пластикового вікна з появою на них бруду і тим більше подряпин суттєво знижують світлопропускну здатність. Через це для освітлення приміщення витрачається більше енергії, аніж могло б. Тому дуже важливо стежити за чистотою скла, регулярно змиваючи бруд. Для очищення скла цілком підійде тепла вода з невеликою кількістю рідкого миючого засобу для скла, посуду.
Тоноване скло та скло зі спеціальним напиленням миється абсолютно також, так як декоративна поверхня захована всередині герметичного пакету. Побоюватися за неї не слід.
Виняток становлять спеціальні декоративні покриття з ефектом, що відбиває (не плутати з тепловідбивним покриттям скла, енергозберігаючим склопакетом). До вибору засобів для миття такого скла слід підходити з особливою обережністю. Рекомендуємо спочатку перевірити, як впливає засіб на покриття на невеликій ділянці, і, тільки після цього, застосовувати засіб для очищення всього вікна.
Не можна використовувати порошкові та шліфуючі засоби для чищення. У жодному разі не можна видаляти забруднення скла гострими предметами.
Щоб менше часу витрачати на миття скла вікна - зверніть увагу на нові види склопакетів, що самоочищаються. Докладніше про цю продукцію проконсультують менеджери Віконної Компанії ВікнаЗатишку.
Правильне функціонування вікна в першу чергу залежить від якості роботи віконної фурнітури, насамперед її рухомих елементів: петель, замків, засувок.
Щоб забезпечити стабільну роботу вікна, необхідно уникати попадання сторонніх предметів між рамою та стулкою, а також у рухомі вузли. Не можна вішати на стул одяг або інші сторонні предмети.
Змащуйте фурнітуру олією (наприклад машинною) і це значно збільшить термін експлуатації всього вікна.
ФОРМА
ЗВОРОТНЬОГО ЗВ'ЯЗКУ
Залишіть заявку і ми передзвонимо Вам
протягом 10 хвилин